Vēlies drīzumā pārdot savu nekustamo īpašumu? Kadastri.lv – iespēja ātri un ērti uzzināt īpašuma patieso vērtību!

Izšķiroties par labu nekustamā īpašuma pārdošanai, jāņem vērā, ka pārdošanas process vienmēr ir saistīts ar vairākiem juridiskiem, tehniskiem un ekonomiskiem faktoriem, tai skaitā būtiska nozīme ir arī nekustamā īpašuma cenas noteikšanai. Kamēr nekustamā īpašuma eksperti tam izmanto dažādus iekšējos vērtējumus, tirgus un risku analīzi, ar nekustamo īpašumu tirgu nesaistītiem cilvēkiem noteikt precīzu sava īpašuma tirgus vērtību var būt samērā apgrūtinoši, it īpaši ņemot vērā faktu, ka tirgus ir mainīgs un mājokļu cenu dinamiku ir ļoti grūti prognozēt. Tā rezultātā varam nonākt divās, ne visai patīkamās situācijās, proti, viens – ja noteiksiet pārāk augstu cenu par savu īpašumu, var gadīties, ka tā pārdošana ieilgs vai vēl ļaunāk – to neviens tā arī neiegādāsies, savukārt, ja uzliksiet pārāk zemu cenu, neiegūtā peļņa varētu būt visai vērā ņemama.

Lai noteiktu pēc iespējas precīzāku pārdošanas cenu, svarīgi ir zināt arī sava īpašuma – mājas, dzīvokļa, zemes vai meža, – kadastra numuru. Kadastra numurs – nekustamajam īpašumam piešķirta viennozīmīga, neatkārtojama un nemainīga ciparu kombinācija (identifikators). Numurs tiek piešķirts īpašumam kā kopumam, kurā var būt viena vai vairākas zemes vienības ar dažādiem kadastra apzīmējumiem. Kadastra apzīmējums – zemes vienībai, būvei, telpu grupai vai zemes vienības daļai piešķirta viennozīmīga, neatkārtojama un nemainīga ciparu kombinācija (identifikators).

Uzziniet sava nekustamā īpašuma patieso tirgus vērtību – aizpildiet anketu, norādot sava īpašuma kadastra numuru, un 24 stundu laikā saņemiet nepieciešamo informāciju ar īpašuma cenas vērtējumu.

Lai arī liela daļa īpašnieku izvēlas noteikt īpašuma cenu, raugoties uz šķietami līdzīgiem objektiem, tomēr šāds veids nebūt nebūs vienīgais, jo katrs īpašums ir unikāls un neatkārtojams un katram ir sava gan pārdošanas vēsture, gan apstākļi, kādos tas ticis realizēts. Turklāt viens no īpašuma vērtības noteikšanas faktoriem ir tā atbilstība situācijai nekustamā īpašuma tirgū, taču tā, kā zināms, dinamiski attīstās un, ja vien neesam ekonomisti, to ir sarežģīti prognozēt ilgāku laika periodu uz priekšu.

Kā situāciju komentē ekonomiste Laura Orleāne, piemēram, tirgus aktivitātes līmenis Rīgā gada griezumā saglabājās gandrīz nemainīgs: “Galvenais iemesls bija nevis vājš pieprasījums, bet gan piedāvājuma puses ierobežojumi. Pandēmijas radītie piegādes ķēžu pārrāvumi, augošais būvniecības izmaksu līmenis, kā arī būvniecībai nelabvēlīgie laikapstākļi samazināja ekspluatācijā nodoto mājokļu skaitu gada nogalē. Jau kādu laiku vērojams arī mazāks dzīvokļu piedāvājums Padomju sērijveida mājās. Taču aktīvi augošais dzīvokļu rezervāciju skaits jaunajos projektos norāda uz spēcīgu pieprasījumu, kas, visticamāk, tuvākajā laikā pārvērtīsies pabeigtos darījumos un attiecīgi pieaugošā tirgus aktivitātē.

Tātad, ja esat izšķīries par labu sava īpašuma pārdošanai, svarīgi pārzināt tirgus situāciju – tikai tā iespējams noteikt precīzu sava nekustamā īpašuma cenu, kā arī izmantojat Kadastri.lv sniegtās iespējas – saņemt informāciju par sava nekustamā īpašuma patieso tirgus vērtību.

Noteikti Kadastri.lv anketā norādiet sava īpašuma kadastra numuru, tā būs iespējams precīzāk noskaidrot īpašuma īsto tirgus vērtību, tādējādi ļaujot uzzināt, cik patiesībā ir vērts īpašums, par kādu cenu to vislabāk pārdot, kā arī jums tiek dota iespēja sekot līdzi tam, kā mainās īpašuma vērtība.

Kadastri.lv ir lieliska iespēja uzzināt sava īpašuma patieso tirgus vērtību, kas vēlāk arī palīdz apzināt visas ar īpašumu pārdošanu saistītās iespējas un veiksmīga darījuma izredzes.

Kā Kadastri.lv darbojas?

Vispirms aizpildiet pieteikuma anketu, norādot sava īpašuma kadastra numuru, un 24 stundu laikā saņemsiet informāciju par cenu diapazonu, kādā ietilpst jūsu nekustamais īpašums, kas jau vēlāk palīdzēs noteikt tā precīzāku pārdošanas cenu, kā arī sniegs priekšstatu par tirgus situāciju kopumā. Pārbaudiet iesniegto informāciju, jo gadījumā, ja to iesniegsiet neprecīzu vai nepilnīgu, atbildi variet nesaņemt.

Vērtējumam būs informatīvs raksturs, tas nav paredzēts iesniegšanai finanšu iestādēs, taču tas ļaus saprast aktuālās norises nekustamā īpašuma tirgū un gūt ieskatu kādu summu vari saņemt par savu īpašumu ātrā realizācijā (līdz 1 mēneša laikā) un realizācijā parastā kārtībā (līdz 12 mēnešu laikā). Gadījumos, ja Kadastri.lv ekspertu aplēsēs par īpašuma patieso vērtību nav vienprātības un noteiktās vērtības diapazons atšķiras vairāk kā par 20%, lai izvairītos no iespējamām neprecizitātēm, atbilde uz pieprasījumu var netikt sniegta.

Kadastri.lv ir lieliska iespēja sagatavot savu nekustamo īpašumu – vai tā būtu māja, dzīvoklis, zeme vai mežs, – pārdošanai un nodrošināt sekmīgāku pārdošanas procesu.

Nosūtot anketā paredzēto informāciju Jūs sniedzat piekrišanu savu personas datu apstrādei tikai iespējamā vērtējuma, kā arī eventuālā pirkšanas-pārdošanas darījuma noteikumu apspriešanas vai sagatavošanas mērķim. Jūsu personas dati var tikt nodoti arī nekustamo īpašumu vērtētājiem, potenciālajiem investoriem vai pircējiem, ciktāl tas nepieciešams darījuma mērķim. Jūsu personas datu pārzinis ir biedrība “International Registry”, reģ.nr. 40008277862, tālrunis 27095559, e-pasts: [email protected]. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu, nosūtot attiecīgu iesniegumu uz e-pastu: [email protected]. Šādā gadījumā Jūsu personas dati tiks dzēsti.

UZZINI SAVA NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PATIESO VĒRTĪBU PAR BRĪVU!

Kadastri.lv, International Registry, 40008277862
juridiskā adrese: Dumpu 16, Madona, LV-4801

Tālr. numurs
Iesniegt informāciju par nekustamo īpasumu, lai uzzinātu tā tirgus vērtību: